TOPlist

FOTO: Do řeky spadla malá dívka, do vody pro ní skočil příslušník VSČR

K vážné nehodě došlo 19. května 2014 odpoledne v Úpici na Trutnovsku. Krátce po půl čtvrté odpoledne byli hasiči informováni, že do řeky Úpy spadlo malé dítě. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice s několika zásahovými vozidly a čluny.

V tu dobu uvedeným místem procházel šestatřicetiletý místní občan se svou manželkou a dětmi. Mladý muž nezaváhal ani na vteřinu a do řeky pro tonoucí holčičku skočil. S ohledem na silný proud, kterým řeka odváděla vodu po vydatných víkendových deštích, se obětavý muž s nasazením vlastního života k dívence dostal a po několika desítkách metrů ji vynesl na břeh.

Ihned poté byla ze strany zachránce holčičce podána první pomoc, kdy byla po dobu několika minut až do příjezdu záchranářů resuscitována. Po příjezdu lékařů tito pokračovali v oživování, které bylo úspěšné. Dívenka byla poté transportována vrtulníkem letecké záchranné služby do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.Z následně provedeného šetření zasahující policisté zjistili, že mužem, který pro tonoucí dívku bez zaváhání skočil, byl šestatřicetiletý muž z Úpice, který je příslušníkem Vězeňské služby a pracuje v jedné z místních věznic. Nebýt jeho všímavosti a odhodlanosti v danou chvíli udělat to, co by měl udělat snad každý, mohlo dojít k velké tragédii.

Bezvládné tělo by bez jeho zásahu mohl silný proud říčního toku unášet i desítky kilometrů. Díky činu, který si zcela jistě zaslouží nejedno ocenění, byla tonoucí dívka vytažena na břeh a po obnovení životně důležitých funkcí byla co nejrychleji transportována na speciální zdravotnické pracoviště.

Denně se pohybujeme ve společnosti mnoha občanů, kteří jsou něčím výjimeční. Shora uvedený muž, který nezaváhal ani na vteřinu a udělal to, co udělal, je výjimečný právě pro čin, který s největší pravděpodobností zachránil to nejcennější – život malého dítěte, a za to mu patří velké poděkování.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Udo Ertner
tiskový mluvčí PČR
Foto: SDH Úpice[/tiskovka]

Inzerce