TOPlist

FOTO: Dívka si chtěla vzít život, včas ji nalezli plzeňští strážníci

Osmadvacetiletá dívka v pondělí zavolala na dispečink záchranné služby a žádala příjezd sanitky k obchodnímu centru Luna v Plzni. Ke svému zdravotnímu stavu udávala, že je zhroucená, život jí skončil, a že pokud sanitka nepřijede, skončí i ona.

Ačkoliv byli záchranáři na místě za několik minut, dívku zde nenalezli. Proto dispečer ZZS kontaktoval operačního důstojníka Městské policie Plzeň. Evidentně hrozila i možnost sebevraždy, a proto se ihned rozjela pátrací akce. Do okolí se rozjely všechny volné vozy Městské policie a pátraly po dívce, situaci samozřejmě komplikovalo, že není k dispozici popis hledané.

Jen o několik minut později spatřila dvoučlenná hlídka divně oblečenou mladou ženu, stojící přímo u hlavní silnice. Měla na sobě díl plavek a roztrhané tepláky, opodál pak ležel batoh. Protože hrozilo, že dívka může vstoupit pod kola projíždějících aut, jeden ze strážníků ji nenápadně obešel tak, aby si ho nevšimla, poté rychle vstoupil před ní.

V tomto okamžiku ji bezprostřední nebezpečí nehrozilo, strážník dívku odvedl od vozovky a posadil na trávník, poskytl ji vodu, začal ji uklidňovat a povídat si s ní. Po chvíli se dívka uklidnila a začala spontánně vyprávět, že je blázen, neví kde se nachází, a že život již nemá cenu. Druhý strážník mezitím samozřejmě opět přivolal sanitku. Dívka dál mluvila a po chvilce přiznala, že několik dní nejedla, nespala a ráno si aplikovala pervitin.

Po příjezdu záchranářů skončila v nemocnici. Strážníkům patří za záchranu života velký dík.

no images were found

Inzerce