TOPlist

FOTO: Dívka si aplikovala „koktejl“ z pervitinu a heroinu, dealery zadrželi kriminalisté

V pondělí odpoledne přijali kriminalisté oznámení o možném trestném činu. Pachatele zadrželi už po sedmi hodinách, tedy ještě týž den před půlnocí.

Celý případ začali rozplétat pražští kriminalisté krajského ředitelství počátkem tohoto týdne na základě oznámení, přijatého od lékařů jedné z pražských nemocnic. Ti uváděli, že v jejich péči skončila v pondělí nad ránem dívka v kritickém stavu, kdy se důvodně domnívají, že je ovlivněna drogou. V jejích věcech totiž zdravotníci našli podezřelý sáček, obsahující nažloutlou krystalickou látku. Prvotní orientační expertízou kriminalisté zjistili, že se jedná o směs heroinu a pervitinu.

Proto začali okamžitě pátrat po zdroji tohoto, za určitých podmínek možná smrtelného „koktejlu“. Především důslednou a profesionální operativně pátrací činností získali policisté přesné informace. Ty je o sedm hodin později přivedly na stopu konkrétní dvojice výrobců a distributorů omamných a psychotropních látek, které následně zadrželi. V jejich bytě pak našli jak zmiňované omamné a psychotropní látky, tedy pervitin a heroin, tak zařízení k výrobě drog, takzvanou varnu. Muže a ženu (34, 36) pak vyšetřovatel obvinil z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Byť je dívka v tuto chvíli ve stabilizovaném stavu, a to především díky profesionální péči lékařů, upozorňujeme všechny, kteří by si chtěli aplikovat takový, možná dokonce smrtící koktejl, aby tak nečinili. Ostatně apelujeme v tomto směru na všechny, kteří by chtěli jakoukoliv drogu byť jen vyzkoušet, ať to nedělají.

no images were found

por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR

Inzerce