TOPlist

VIDEO: Derby pražských S pohledem policistů

Během bezpečnostního opatření zadrželi policisté desítky fanoušků. První zákroky přišly už na Letné.

Samotné bezpečnostní opatření začalo pro pražské policisty už v odpoledních hodinách na Letné. Chvíli po sedmnácté hodině totiž vyrazili fanoušci Sparty od domovského stadionu jejich celku pochodem na stadion v Edenu. A první výtržnosti na sebe nenechaly dlouho čekat.

Při pochodu od stadionu ke stanici metra Hradčanská zajistili policisté celkem osmnáct osob pro narušení veřejného pořádku. Tyto osoby porušovaly zákon například tím, že měly zahalené tvář kuklami, či šátky, nebo použili v rámci pochodu zábavnou pyrotechniky. Obdobně se tito fanoušci chovali poté, co vystoupili z metra ve stanici Strašnická. Celkem na policejních služebnách skončilo 82 osob. Třináct pro podezření z trestných činů propagace fašismu, nebo výtržnictví, ostatní pak pro shora popsané delikty přestupkového charakteru.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu se budou také zabývat situací, při které neznámý pachatel hodil během zápasu mezi fanoušky domácího celku dělbuch, který několik z přihlížejících zranil. Naštěstí ne nijak vážně.

Samostatnou kapitolou je situace, která nastala neprodleně po zápase. Po posledním hvizdu rozhodčího chtělo několik fanoušků Sparty poděkovat svým hráčům za odvedený výkon přímo na trávníku. Na hřiště však vešlo i větší množství příznivců domácího celku. Díky této situaci vyvstalo nebezpečí možného střetu obou táborů, a proto pořadatel požádal o zákrok policisty. Ti byli na ploše během jedné minuty a celou situaci vyřešili více méně pouze svou přítomností, bez nutnosti razantnějšího zákroku.

no images were found

por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR

FOTO: Policejní deník

Inzerce