TOPlist

FOTO: Dcera brutálně napadla svou matku, poté ji přivázala k topení

V úterý 28. ledna došlo v rodinném domě na Praze 5 k napadení matky její dcerou. Čtyřicetiletá žena tam velmi agresivně napadla svou jedenasedmdesátiletou matku. Ke sporu došlo kvůli penězům.

Dcera po své matce požadovala hotovost, ale když jí matka odpověděla, že žádnou nemá, nastříkala jí do očí slzotvorný prostředek. Matka se zalekla a pokusila se z domu utéct, to se jí ale nepodařilo, dcera ji dostihla, povalila na zem a začala ji škrtit. Několikrát jí dokonce hlavou udeřila o kovové zárubně dveří. Poté matku odtáhla a přivázala jí k topnému tělesu. Poté ji dokonce vyhrožovala, že do ní „naleje víno a nacpe prášky“, aby to vypadalo tak, že si zranění způsobila sama. Poté odešla a nechala zraněnou matku přivázanou u topení. Jedenasedmdesátileté ženě se nakonec podařilo vymanit z úvazu a utekla na ulici, kde si přivolala pomoc.

Napadenou převezli záchranáři do nemocnice a její dceru poté zadrželi přivolaní policisté. Kriminalisté druhého policejního obvodu na celé události velmi usilovně pracovali a prověřovali veškeré okolnosti případu. Vyšetřováním pak zjistili, že soužití matky a dcery bylo velmi problematické a k napadání docházelo opakovaně. V domě s nimi žil i dceřin bývalý přítel, který měl v péči jejich společnou dceru, a matka mu pomáhala s její výchovou. Čtyřicetiletá žena se ale potýkala se závislostí na drogách a alkoholu a mnohdy se chovala agresivně jak k matce, tak k bývalému partnerovi.

Agresorka napadla svou matku v době, kdy byla ve zkušební době podmínečného odsouzení kvůli spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné chvíli je čtyřicetiletá žena stíhána vazebně. Je obviněna ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a omezování osobní svobody, za což jí hrozí až desetileté vězení.

Dle závěrů znaleckých posudků z oboru psychiatrie žena v době spáchání trestného činu měla zachovány schopnosti rozpoznávací a byla schopná si uvědomovat, že se chová protiprávně.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce