TOPlist

FOTO: Čtyři muži si na falešnou fakturu vyzvedli pivo za 33 tisíc, podruhé jim to nevyšlo

Čtyři muži si rozhodli přivydělat krádeží ve známém plzeňském velkoobchodu s nápoji. Dva zřejmě mrzelo, že byli z této firmy vyhozeni a tak se rozhodli zužitkovat své znalosti. Vyrobili si falešnou fakturu, zajeli do skladu, zde ji předložili a vyfasovali 14 sudů plzeňského piva v hodnotě více než třicet tři tisíc korun. Bez problémů z areálu vyjeli a pivo obratem prodali plzeňským hospodským.

Snadno vydělané peníze rychle utratili a tak naplánovali celou akci zopakovat. Podcenili ale vedení velkoobchodu. To systémem vnitřní kontroly samozřejmě během pár minut zjistilo krádež, snadno poznalo kdo ji provedl a připravilo se.

Do areálu přibyly kamery a past byla nachystána. Netrvalo dlouho a zloději se znovu objevili. Vjeli do areálu, opět naložili 14 sudů lahodného moku, hrdě předložili fakturu a zamířili autem k bráně. Ta ale již byla zamčena. Jejich vozidlo obestoupila parta velmi velkých a velmi zle se tvářících majitelů a zaměstnanců. Pachatelům tak nezbylo nic jiného než zkroušeně vyčkat příjezdu Policie ČR raději bezpečně zamčeni v autě, které ovšem bylo naloženo kradenými sudy.

Jak policisté na místě uvedli, takto dostat pachatele pokaždé, přímo v dárkovém balení, to by ta kriminalita v Plzni klesala rychle.

Celkovou škodu majitelé vyčíslili na více než šedesát šest tisíc korun. Strážci zákona případ kvalifikovali jako přečin krádež a přečin podvod, za které jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

no images were found

Inzerce