TOPlist

FOTO: Cizinečtí policisté se v Ústeckém kraji zaměřili na nelegální migraci

Ve středu 26. 2. 2014 probíhala na severu Čech bezpečnostní akce, při níž se policisté cizinecké policie společně s policisty ze speciální pořádkové jednotky zaměřili zejména na odhalování nelegální migrace cizinců, kontroly pobytu cizinců na území ČR a porušování pobytového režimu cizinců, potírání přeshraniční trestné činnosti a trestné činnosti související s nelegální migrací, odhalování padělaných a pozměněných cestovních dokladů a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách.

Policisté zkontrolovali 1812 osob jak ze států EU, tak ze třetích zemí. Zkontrolováno bylo celkem 251 vozidel, mimo jiné také, 4 autobusy směřující do SRN a 12 mezinárodních vlakových spojů. Policisté udělili 13 pokut podle zákona o pobytu cizinců v celkové výši 3 500 korun. Za porušení dopravních předpisů pokutovali 24 hříšníků.

V průběhu akce policisté vypátrali jednu hledanou osobu – svěřence výchovného ústavu. Zajištěny byly také dvě osoby (Rumunsko, Pákistán) vedené v schengenském informačním systému.

V případě Pákistánce policisté zjistili, že je veden jako osoba nežádoucí v schengenském prostoru, a navíc, že v Rakousku požádal o azyl. Podle zjištěných informací cestoval vozidlem jako spolucestující na základě inzerátu typu “hledám spolucestujícího“, kdy se zpravidla za úplatu „přihlásí“ do vozidla. Cizinec byl zajištěn, bude zahájeno řízení podle cizineckého zákona a bude vrácen do země, kde je žadatelem o azyl.

no images were found


[tiskovka]por. Šárka Poláčková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce