TOPlist

FOTO: Cizinečtí policisté odhalili vlastní činností padělatelskou dílnu

V úzké spolupráci středočeských policistů z odboru cizinecké policie, kriminalistů z územního odboru Praha venkov-JIH a celníků z Celního úřadu pro Středočeský kraj se podařilo odhalit další nelegální padělatelskou dílnu textilního zboží.

Samotnému odhalení padělatelské dílny předcházela důsledná činnost policistů z cizinecké policie, konkrétně hlídky Oddělení pobytových kontrol, pátrání a eskort, která prováděla v pondělí 27. ledna letošního roku kontrolu osoby. Jednalo se o cizince, který se bez platných osobních dokladů pohyboval v obci Libeř. Při následně provedeném vytěžení kontrolovaného cizince a důkladném šetření v místě se podařilo zjistit skutečnosti, že si muž pronajal prostory v přízemí nedalekého rodinného domu. Se souhlasem a za přítomnosti majitele označené nemovitosti byl policistům umožněn vstup do pronajatých prostor. V přízemí domu policisté nalezli strojové vybavení textilní dílny a větší zásoby různého textilního zboží.

Vše nasvědčovalo tomu, že se jedná o padělatelskou dílnu a případem se začali intenzivně zabývat společně kriminalisté s celníky. V následujících dnech se podařilo při společném zásahu a při provedené domovní prohlídce zajistit větší počet oděvů, velký průmyslový šicí stroj a další strojové vybavení sloužící ke zhotovování padělků.

Po úspěšném ověření totožnosti kontrolovaného cizince se policistům podařilo zjistit i další důležité informace. Cizinec byl v databázi hledaných osob na základě vydaného zatykače obvodním soudem v Praze v souvislosti s podezřením ze spáchání obdobné nelegální činnosti na území hlavního města Prahy. Muž navíc na našem území pobýval nelegálně. Opakovaně mu byl příslušným orgánem vysloven zákaz pobytu, a to až do roku 2015.

Po předložení zjištěných skutečností a z výsledků provedeného dosavadního šetření byl cizinec na základě rozhodnutí obvodního soudu v Praze, umístěn do vazby. Zadržený cizinec je podezřelý ze spáchání trestných činů porušení práv k ochranné známce a jiným označením a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě jeho odsouzení mu hrozí za tuto trestnou činnost až pětiletý trest odnětí svobody.

no images were found


[tiskovka]FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce