TOPlist

FOTO: Cizinec naboural zaparkovaná vozidla, odhozené auto zranilo 6 chodců

Krátce po půl sedmé ráno přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o havárii osobního motorového vozidla tovární značky BMW v Hybernské ulici v Praze 1 se závažnými následky v podobě několika středně vážných zranění.

Podle prvotních šetření policistů dosud neztotožněný muž zřejmě ve velké rychlosti nezvládl řízení vozidla a havaroval do zaparkovaných automobilů. Jeden z nich náraz odmrštil na přilehlý chodník. V důsledku havárie bylo zraněno celkem 6 osob, které skončily v péči lékařů. Viník nehody nejenže neposkytl a nepřivolal zraněným potřebnou pomoc, ale zároveň z místa havárie utekl.

Policisté následně v havarovaném automobilu nalezli osobní doklady 26letého cizince a zahájili po něm pátrání. Ještě v průběhu dopoledne muže zadrželi a převezli na policejní služebnu. Zde ho podrobili orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala 1,47 promile alkoholu v dechu. Ačkoliv se cizinec zatím ke své účasti na nehodě policistům nepřiznal, kriminalisté nadále vyhodnocují veškerý důkazní materiál, shromažďují svědectví i dostupné kamerové záznamy.

V případě prokázání viny hrozí řidiči obvinění z trestných činů neposkytnutí pomoci, ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené trestné činy hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti.

no images were found


[tiskovka]mjr. Bc. Andrea Zoulová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce