TOPlist

FOTO: Cizinec měl mít v autě bombu, zajistil ji pyrotechnik

Před půl šestou v podvečer volal na tísňovou linku 158 rusky hovořící majitel vozu značky Lexus s tím, že v pondělí dopoledne nastartoval na Ostrčilově náměstí na Praze 2 svoje auto a bezprostředně poté se v jeho přední části ozvala rána a zpod kapoty vycházel kouř. Jakmile se operátor tísňové linky tuto informaci dozvěděl, okamžitě vyslal na místo hlídky z okolí včetně detektivů z krajského ředitelství, výjezdovou skupinu kriminalistů a pyrotechniků. Přivolaný pyrotechnik pak důkladně prozkoumal vozidlo a po desítkách minut zjistil, že v přední části je opravdu uschovaný nástražný výbušný systém.

Kriminalisté tak okolí a místo pečlivě ohledali, zjišťovali svědky výbuchu a zajistili několik stop. Ty pak společně s vozidlem odešlou na expertizy, jejichž vyhodnocení ovšem nějaký čas potrvá. Dvaašedesátiletý majitel auta podle dostupných informací neutrpěl žádná zranění.

V současné chvíli je velmi brzy na jakékoli závěry nebo sdělení bližších okolností případu, kriminalisté jsou totiž na samotném prvopočátku případu.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce