TOPlist

FOTO: Cizinci převážející odcizené motocykly se pokusili uplatit celníky

Tři silniční motocykly a čtyřicet litrů nafty se pokusili za úplatek převézt dva cizinci. Nedaleko Brna je zastavili jihomoravští celníci.

Ve středu dopoledne mobilní hlídka celníků kontrolovala vozidla na rychlostní komunikaci R 52. Při průjezdu jedním z odstavných parkovišť ve směru na Brno si všimla dvou mužů, kteří si předávali kanystry a přenášeli je z jednoho vozu do druhého. Jednalo se o jeden osobní a jeden dodávkový vůz s běloruskými registračními značkami.

Celníci nejprve od mužů zjistili, že se mělo jednat o naftu z Rakouska, a pak je vyzvali k předložení dokladu o nákupu. Cizinci nebyli schopni žádný doklad předložit. Následně proto celníci důkladně zkontrolovali obě vozidla. V přepravním prostoru dodávky našli tři napohled téměř zánovní silniční motocykly, které měly být údajně zakoupeny v bazaru v Itálii. Ani k těm však cizinci nepředložili žádný doklad.

Při prověřování VIN kódů strojů se jeden z cizinců pokusil uplatit člena hlídky částkou 500 Euro. Následně to samé zopakoval i u druhého člena hlídky. Celníci situaci ohlásili nadřízeným a přivolali Policii ČR, která případ převzala. Potvrdila také, že motocykly byly před několika dny odcizeny ve Vídni.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Lada Temňáková
Tisková mluvčí
CÚ pro Jihomoravský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce