TOPlist

FOTO: Cizinci napadli policejní hlídku, tři z nich policisté zadrželi

Původně k banálnímu „případu“ vyjížděli policisté z OO PČR Hostivice. V obci Chrášťany na Praze západ mělo docházet k narušování veřejného pořádku. V jednom z tamních bytů se sešli cizinci na oslavě. Vůči obyvatelům domu ale byli velmi netolerantní a svým chováním obtěžovali své okolí.

Na místo byla proto přivolána hlídka, která měla zjednat pořádek. Když však policisté chtěli skupinu cizinců umravnit, byli napadeni. Vzduchem najednou začaly létat kameny, které házel jeden z cizinců. Další pak fyzicky napadl jednoho z policistů, kdy ho měl vzít tzv. „do kravaty“. Navíc mužům zákona hrozil usmrcením. Cizinci také poškodili služební vozidlo.

Svým kolegům vyrazili na pomoc policisté z OO PČR Hostivice, OO PČR Libčice nad Vltavou, DO Rudná (včetně Passatu) a 158 Dejvice (Praha). Přivolán byl také policista – psovod se svým služebním psem.

Na místě byli zadrženi tři cizinci. Celkem čtyři cizince museli ošetřit posádky přivolané ZZS Středočeského kraje (2x RZP + 1x RLP). Policisté v průběhu řešení celé situace užili donucovacích prostředků, včetně užití slzotvorného prostředku.

Zadržení byli následně převezeni na obvodní oddělení do Hostivic. Jak bude případ právně kvalifikován bude rozhodnuto později.

no images were found

Inzerce