TOPlist

FOTO: Cisterně s asfaltem u Olomouce vzplály pneumatiky

Postupnou pomoc tří jednotek hasičů si vyžádala událost s následným požárem po zahoření pneumatik na nákladním vozidlem převážející v cisterně asfalt. Oznamovatel upřesnil na lince tísňového volání požár pneumatik na vozidle v místě obchvatu Olomouce, nedaleko sjezdu na Olympii. Operační středisko hasičů Olomouckého kraje k pomoci chvíli po půlnoci již středy 9.10.2013 k pomoci vyslalo profesionální jednotku centrální stanice v Olomouci, osádky dvou vozidel s následným zajištěním jednotkami Velké Bystřice a Chválkovice.

Hasiči po svém příjezdu během několika minut lokalizovali požár již i na opláštění cisterny, zde došlo k hoření asfaltu na vnější straně cisterny. Postupně pomocí tří hasebních proudů v následujícím čase jej zlikvidovali. Pomocí termokamery zkontrolovali místa s nebezpečím opětovného rozhoření a závěrečné ochlazení pláště a disků ohořelých kol.

Majitel následně zajistil přečerpání převáženého materiálů do další cisterny. Doprava na obchvatu Olomouce byla během naší činnosti pozastavena ( směr od Ostravy ). Po požáru došlo ke škodě v částce 350 tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.

no images were found

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
FOTO: HZS OLK

Inzerce