TOPlist

FOTO: Chebští strážníci zachránili ženu, která chtěla skočit z mostu

Strážníkům chebské městské policie se podařilo zachránit ženu, která chtěla v neděli v podvečer skočit z lávky u Zlatého vrchu do řeky Ohře.

Krátce před půl sedmou přijala městská policie na tísňové lince 156 oznámení, že na Zlatém Vrchu chce neznámá žena skočit z mostu a nějaký muž ji drží, aby nespadla do vody. Obsluha kamerového systému zjistila, že se jedná o lávku pro pěší propojující sídliště s Truhlářskou ulicí. Okamžitě na místo byla vyslána hlídka výjezdové skupiny 156, která po příjezdu zjistila, že žena stojí za zábradlím a pokouší se vymanit ze sevření zmíněného muže a skočit do Ottova jezu.

Strážníci se ženu, z jejíhož dechu byl cítit alkohol, snažili zajistit, ta se však vehementně bránila. Nohama zapřená o konstrukci mostu se vytrhávala, strážníky navíc kousala do rukou. Po chvíli na místo dorazila také pěší hlídka, která se nacházela nedaleko. Strážníci se pokoušeli ženu uklidnit a poté za pomoci tažného lana ze služebního vozu přivázat k zábradlí. Tento pokus však kvůli jejímu odporu selhal a strážníci ji dále museli ze všech sil držet.

Na místo následně přijela také hlídka Policie ČR, zdravotníci a hasiči. Těm se po chvíli povedlo přestřihnout několik sloupků kovového zábradlí. Vzniklým otvorem se pak už ženu podařilo dostat na most a připoutat na zdravotnické lehátko. Dramatická událost měla tedy tentokrát šťastný konec.

Vedení městské policie si velice váží přístupu všech strážníků, kteří se podíleli na záchraně lidského života. Strážníci Vladislav Turek, Jan Nekuda a Vlastimil Řehák budou přijati místostarostou pověřeným řízením městské policie Michalem Pospíšilem, který jim chce osobně poděkovat.

no images were found


[tiskovka]Ing. Tomáš Ivanič
redaktor
Chebské radniční listy
FOTO: MP Cheb[/tiskovka]

Inzerce