TOPlist

FOTO: Chatu na Pustevnách zachvátil požár

Rozsáhlý požár zachvátil v nočních hodinách objekt chaty v lokalitě Pustevny na Vsetínsku. Podle informací se jedná o objekt chaty „Libušín“ od známého architekta Jurkoviče. Jako první se na místo požáru dostavila jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm. K ní se postupně začaly připojovat další povolané jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

V 00:49 hodin byl vyhlášen druhý a následně třetí stupeň požárního poplachu. Hasičům se z požárem zasaženého objektu podařilo vynést dvě propan – butanové láhve. Následně bylo velitel zásahu hlášeno zborcení střešní konstrukce objektu. Plameny se mimo části interiéru šíří vlivem větru i po střešních konstrukcích.

Na místě události zasahuje dvanáct jednotek hasičů Zlínského a Moravskoslezské­ho kraje.

02:15 hodin
Na likvidaci požáru je nasazeno 16 cisternových automobilů, vysokozdvižná plošina AP 27 a automobilní žebřík AZ 30. Na místě události jsou přítomni také velící a řídící důstojníci profesionálních jednotek HZS Zlínského kraje.

02:50 hodin
V 02:47 hodin se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Velitelem zásahu byla ohlášena jeho lokalizace.

03:15 hodin
Na místě požáru zasahuje více jak 70 hasičů. Z důvodu zvýšeného nasazení jednotek byly na stanice povolány zálohy. Podle zjištění se v objektu nenacházely žádné osoby. Doposud nebylo hlášeno ani žádné zranění zasahujících hasičů.

04:50 hodin
Od 04:30 hodin byla na základě rozhodnutí velitele zásahu postupně odesílána část zasahujících jednotek zpět na své stanice.

06:55 hodin
Na místě události zůstávají hasiči pěti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří pokračují v rozebírání konstrukcí a dohašování jednotlivých ložisek hoření.

Nasazené jednotky: Zlínský kraj:
Valašské Meziříčí 2× CAS, AZ 30
Zlín VEA
Rožnov pod Radhoštěm 2×CAS, AP 27
Horní Bečva CAS
Hutisko – Solanec CAS
Prostřední Bečva CAS
Zubří CAS
Valašská Bystřice 2×CAS
Zašová CAS
Karolinka 2×CAS
Velké Karlovice CAS

Moravskoslezský kraj
Frenštát pod Radhoštěm CAS
Trojanovice CAS

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
FOTO: HZS ZLK[/tiskovka]

Inzerce