TOPlist

FOTO: Černý den na jihočeských silnicích, zemřeli dva lidé

Včerejší den byl na jihočeských silnicích ve znamení smrtelných dopravních nehod. Po smrtelné nehodě u Mirotic došlo po druhé hodině odpoledne k další závažné dopravní nehodě, tentokrát na křižovatce u Těšovic.

Řidič (68 let) s vozidlem značky Peugeot přijížděl po vedlejší pozemní komunikaci ve směru od Prachatic a chtěl přejet hlavní silnici. Nerespektoval však dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a nedal přednost nákladnímu automobilu značky Mercedes, který přijížděl po hlavní silnici ve směru od Netolic. Řidič dodávky (42 let) již neměl šanci vozidlo ubrzdit a došlo ke srážce.

Dodávka čelně narazila do bočních dveří osobního vozidla, kde seděla žena (63 let), která srážku nepřežila. Po nehodě skončilo vozidlo značky Peugeot v příkopě mimo komunikaci. Oba řidiči byli zraněni lehce a byli převezeni do prachatické nemocnice.

Dopravní policisté na místě provedli u řidičů zkoušku na alkohol, která byla u obou mužů negativní. Při nehodě vznikla škoda na vozidlech ve výši 450 000 korun. Řidič vozidla značky Peugeot je podezřelý ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Případem se zabývají prachatičtí kriminalisté.

no images were found


FOTO: PČR Jihočeského kraje, HZS Jihočeského kraje

Inzerce