TOPlist

FOTO: Celníkům na Zlínsku pomáhal na hranicích také služební pes

Konec minulého pracovního týdne byl pro zlínské celníky opět spojen s dohledem nad nelegální přepravou omamných a psychotropních látek. Tentokrát jim na hranicích se Slovenskem pomáhal i služební pes vycvičený na vyhledávání drog.

Ve čtvrtek 10. července prováděla hlídka mobilního dohledu na hraničním přechodu Starý Hrozenkov kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zboží uniklé celnímu dohledu. V odpoledních hodinách si celníci postupně vytipovali tři osobní vozidla, jejichž cestující měli namířeno na hudební festival Pohoda v Trenčíně. Osádky vozidel byly dotázány, zda převáží alkohol, cigarety nebo omamné a psychotropní látky a následně byly vyzvány k vyložení všech zavazadel a osobních věcí. Mezitím, co celníci kontrolovali tašky a batohy, v nichž nalezli nejen igelitové sáčky s nasušenou látkou rostlinného původu, ale také plastové krabičky s růžovými tabletkami, služební pes se zaměřil na odstavená vozidla. Ta byla v pořádku. Poté si očichal také zavazadla a vyvrátil tak veškeré pochybnosti o přítomnosti drog. Označil přesně ta zavazadla, v nichž celníci drogy objevili. Následně provedené narkotesty pozitivně reagovaly na marihuanu a extázi.

Podobně tomu bylo také následující den, kdy v dopoledních hodinách bylo pracovníky celní správy zastaveno dodávkové vozidlo Volkswagen slovenské imatrikulace, které směřovalo do České republiky. Pět mladých Slováků se vydalo z Košic do jihočeského Tábora na hudební festival Mighty Sounds. Také oni převáželi krom osobních věcí drogy. V jednom ze zavazadel bylo nalezeno šest kusů lysohlávek, ke kterým se přihlásil jeden z cestujících. Následně ve vozidle celníci objevili plastový sáček se sušenou rostlinnou látkou, který byl ukryt v plechové dóze a zasypán mletou kávou. Také k tomuto nálezu se přihlásil jeden z posádky vozidla. Oba uvedli, že mají drogy pro svou vlastní potřebu, nicméně je hlídce dobrovolně vydali. Provedené narkotesty pozitivně reagovaly na přítomnost marihuany a psilocybinu.

Celkem bylo zajištěno téměř 17 gramů marihuany, 7 gramů lysohlávek a 10 tablet extáze. Všechny případy jsou nadále v šetření.

V tomto prázdninovém období se celníci stále častěji setkávají s pašováním omamných a psychotropních látek. Jen za poslední dva týdny bylo na území Zlínského kraje zajištěno téměř čtvrt kilogramu marihuany, ale také extáze, LSD nebo „houbičky“ lysohlávky.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Patricie Valentová
tisková mluvčí
Celní úřad pro Zlínský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce