TOPlist

FOTO: Celníci v Praze odhalili nelegální distributory cigaret

Na konci srpna pražští celníci provedli závěrečnou fázi případu Cassel, jež rozkryla nelegální distribuci tabákových výrobků. Celníci, ve spolupráci s policisty Prvního pražského obvodu z druhého oddělení Hospodářské kriminality, pracovali na této náročné a rozsáhlé operaci jeden rok.

V rámci akce byly zadrženy tři osoby (jedna osoba z Ukrajiny a dva občané české národnosti), které se podílely na distribuci a nelegální výrobě tabákových výrobků. Při domovních prohlídkách, z nichž dvě byly uskutečněny na území hlavního města Prahy a dvě ve Středočeském kraji, bylo nalezeno 268 000 kusů cigaret s běloruskými a ukrajinskými tabákovými nálepkami, 57 kg tabáku a strojní zařízení na plnění cigaretových dutinek. Zároveň bylo zajištěno i 3 287 kusů nelegálně vyrobených cigaret.

Škoda způsobená státu únikem na spotřební dani činí minimálně 680 000 korun. Pachatelé byli umístěni do cely předběžného zadržení a případ byl předán Policii ČR s návrhem na zahájení trestního stíhání. Za trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

no images were found


FOTO: Celní správa MFČR

Inzerce