TOPlist

FOTO: Celníci v Havířově odhalili pojízdnou prodejnu cigaret

Celkem 24 200 kusů cigaret a 22 kg tabáku se vešlo do osobního vozu Škoda Fabia.

Hlídka ostravského mobilního dohledu v tomto týdnu prováděla běžnou kontrolní činnost, při které si všimla podezřelého osobního vozidla. To stálo na parkovišti naproti Sanatoria v Havířově-Šumbarku. Kolem zavazadlového prostoru se pohybovala dívka, která byla dcerou řidiče vozidla.

Celníci poté přistoupili ke kontrole a našli ve vozidle celkem 1.210 krabiček cigaret, tj. 24 200 kusů cigaret různých značek a 22 kg tabáku, který byl bez platné tabákové nálepky. Následně byl hlídkou přivolán majitel vozidla, který prohlásil, že tabákové výrobky jsou jeho majetkem a jsou určeny k jeho osobní potřebě. Nabývací doklady nepředložil, tudíž neprokázal zdanění vybraných výrobků a tvrdil, že je zakoupil v Polsku.

Zboží bylo zajištěno a umístěno ve střeženém skladu celního úřadu. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 93 000 korun.

Od počátku roku moravskoslezští celníci v tomto regionu odhalili a zajistili 16 000 litrů lihovin, 223 000 litrů lihu, 300 000 kusů cigaret, 35 kilogramů tabáku a 6 250 kilogramů tabákových listů. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 77 milionů korun.

no images were found

Inzerce