TOPlist

FOTO: Celníci v Českém Těšíně objevili u Vietnamce deset kilo sušené marihuany

Nejen neznačený alkohol, ale také necelých deset kilo sušené marihuany ukrýval cizinec z Vietnamu.

Celníci z oddělení taktických činností prováděli v obci Český Těšín rutinní kontrolu se zaměřením na nakládání a skladování vybraných výrobků, tedy cigaret, alkoholu, tabáku a minerálních olejů.

Ve večerních hodinách hlídka sledovala pohyb u těšínských garáží, neboť již v minulosti zde narazila na skladování většího množství neznačeného alkoholu. Spatřila cizince z Vietnamu, jak se s igelitovou taškou blíží k vratům do dvora, odemyká je a vstupuje dovnitř. Vzniklo podezření, že si občan šel do skladových prostor pro alkohol, tabák nebo cigarety, proto celníci celou situaci monitorovali a měli pod kontrolou. Cizinec po chvíli vyšel ze dvora ven. Když uslyšel slova „Celní správa“, nelenil a skočil zpět za vrata. Snažil se je zamknout, ale celníky nepřetlačil. Jakmile se dostali dovnitř, nereagoval ani na předložené služební průkazy, ani na uniformy a něco odhodil, včetně klíčů. Jelikož bezprostředně ohrožoval život a zdraví přítomných a taktéž byl s ohledem ke svému jednání podezřelý ze spáchání trestného činu, byla mu přiložena pouta.

V tašce, kterou odhodil, se nacházela suchá rostlinná látka s charakteristickým zápachem po marihuaně. Jeden z klíčů, které byly u tašky, patřil ke dveřím garáže. Tam na celníky čekalo 33 litrů neznačeného alkoholu a téměř deset kilogramů sušené marihuany ukryté v plastových sudech. Na místě byly také dvě digitální váhy, větší množství zatahovacích sáčků tzv. dealeráků a černých igelitových tašek.

Jelikož vzniklo důvodné podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, byla věc neprodleně nahlášena Policii ČR, která si zboží i pachatele převzala. Cizinec skončil ve vazbě a věc je nadále v šetření policie.

no images were found


[tiskovka]por. Ing. Pavla Zdobnická
tisková mluvčí
Celní úřad pro Moravskoslezský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce