TOPlist

FOTO: Celníci společně s policisty vyšetřují daňové úniky na čerpacích stanicích

Do objektů pěti čerpacích stanic Herst na Nymbursku vyjížděli v pátek příslušníci Celní správy a zaměstnanci Generálního finančního ředitelství. Celníci tam zasahovali po celé odpoledne v rámci akce s krycím názvem Pavučina. Zásah byl vyvrcholením dvouměsíční akce.

Generální finanční ředitelství pojalo podezření na možné daňové úniky této společnosti ve výši zhruba 750 miliónů korun. K únikům mělo dojít při dovozu paliv do České Republiky.

„Tentokrát se pracovníci Finanční správy zaměřili na prověřování firem, které v podezřelých obchodních řetězcích vystupují jako organizátoři a příjemci výnosů z daňových úniků,“ uvedla mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitka Ježková.

Společnost provozuje na Nymbursku síť pěti čerpacích stanic, které jsou mezi místními obyvateli poměrně známé. U majitele společnosti v pátek v podvečer zasahovali exekutoři.

„Policisté zabavili 33 milionů korun na bankovních účtech, 270 tisíc litrů pohonných látek, nemovitosti v hodnotě přes 30 milionů korun, luxusní auta za více než osm milionů korun, nákladní auta za 1,5 milionu korun a další movité věci v hodnotě zhruba dva miliony korun,“ doplnila Ježková.

no images were found

Inzerce