TOPlist

FOTO: Celníci odhalili tisíce padělků parfémů za 5 miliónů

Podezření královéhradeckých celníků z konce února, kteří zajistili v dodávce na Náchodsku 3 672 kusů parfémů různých značek (nápadně připomínající světoznámá loga např. Dolce Gabbana, Valentino, Dior, Chanel), se potvrdilo. Všichni zástupci majitelů práv k duševnímu vlastnictví se shodně vyjádřili, že se jedná o padělky. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku přesahující 5 milionů korun.

Celníci padělky objevili při kontrole vozidla české imatrikulace na konci února. Dva muži (vietnamské státní příslušnosti) cestující ve vozidle shodně potvrdili, že vezou parfémy, ke kterým však nepředložili patřičné doklady. Padělky jsou umístěny ve skladu Celního úřadu pro Královéhradecký kraj.

Případ se dále šetří pro podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením, za který hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let nebo peněžitý trest.

Padělky oblečení, módních doplňků, obuvi renomovaných výrobců zajistili v minulém týdnu také celníci z Celního úřadu pro Ústecký kraj.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Martina Kolinská
Tisková mluvčí
Celní úřad pro Královéhradecký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce