TOPlist

FOTO: Celníci nalezli tisíce léků, které jsou zneužívány k výrobě pervitinu

Pardubičtí celníci při silniční kontrole na Orlickoústecku našli tisíce tablet léků zneužívaných k výrobě pervitinu.

Dne 22. února si hlídka vybrala ke kontrole bílou fábii kombi, kterou řídila 33letá žena z Brna. Na obvyklou otázku kontrolorů odpověděla, že veze nákup z Polska. Na dně tašky pod zbožím však našli 2 000 ks tablet léku Claritine Active. V zavazadlovém prostoru dotyčná ještě převážela plastovou přepravku s dětským oblečením, do něhož ukryla dalších 2 700 tablet léku Claritine Active a 670 tablet léku Cirrus. V odkládací schránce před spolujezdcem celníci ještě objevili injekční stříkačku s bílou krystalickou látkou. Orientační test ukázal, že jde o pervitin.

Žena nyní čelí podezření z trestného činu neoprávněného držení prekursorů určených k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky, za což jí hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Od začátku letošního roku Pardubičtí celníci zjistili celkem pět případů nelegálního držení léků, které se zneužívají k výrobě pervitinu. V minulých dnech pak našli vůbec poprvé v odpadkovém koši vagonu lahev s tekutinou, ve které byly částečně rozpuštěné tablety takových léků. Orientační test kapaliny reagoval pozitivně na přítomnost amfetaminu, což je syntetická droga.

no images were found


[tiskovka]por. Ing. Václav Kánský
tiskový mluvčí
Celní úřad pro Pardubický kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce