TOPlist

FOTO: Celníci chtěli na D1 zastavit řidiče dodávky, ten se před nimi pokoušel schovat

Téměř tři tisíce litrů pravděpodobně nezdaněné motorové nafty zajistili jihomoravští celníci na dálnici D1.

V pátek dopoledne mobilní hlídka celníků kontrolovala vozidla na dálnici D1 ve směru na Prahu. Vytipované vozidlo Citroën Jumper se celníci pokusili dynamickým způsobem zastavit. Jeho řidič se však po zaregistrování vozidla celní správy snažil schovat za jiné projíždějící vozy. I přes tyto potíže celníci nakonec Citroën zastavili a doprovodili na odstavné parkoviště.

Po sdělení důvodu kontroly celníci podrobili vozidlo důkladné prohlídce. V nákladovém prostoru našli tři plastové kontejnery – „kostky“, které obsahovaly olejovitou tekutinu. Řidič tvrdil, že se jedná o odpadní oleje, ale nebyl schopen předložit žádný nabývací doklad ani doklad prokazující zaplacení spotřební daně.

Vzhledem k podezření, že by se mohlo jednat o vybrané výrobky podléhající spotřební dani, celníci kontejnery zajistili a odebrali z nich vzorky pro rozbor v celně-technické laboratoři. V případě, že výsledky prokáží, že se jedná o zboží podléhající spotřební dani, bude řidič muset doplatit dlužnou daň a hrozí mu i propadnutí zboží.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Lada Temňáková
tisková mluvčí
Celní úřad pro Jihomoravský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce