TOPlist

FOTO: Časový sled událostí u nálezu podezřelého předmětu v Plzni

16:00 – Na pomníku „Díky Ameriko“ na křižovatce ulic Klatovská a Americká v centru Plzně byl nalezen podezřelý předmět připomínající výbušninu, všimla si ho obsluha kamerového systému MP Plzeň. Strážníci na záznamech dohledali, že předmět na pomník, zhruba do výšky 2,5 metru, umístili ve 12:52 dva muži. Pachatelé tohoto činu se nejspíš inspirovali 11. zářím roku 2001…

16:10 – Okolí místa nálezu bylo uzavřeno, policisté zahájili evakuaci obyvatel. Vzhledem k tomu, že jde o nejvíce frekventované místo města, mají policisté i strážníci obrovské problémy s neukázněnými obyvateli. Odklání se MHD, stojí tramvaje i trolejbusy.

16:35 – Místo je konečně prázdné, jsou evakuovány i obchody. Na místě se nachází všechny složky IZS. K místu míří policejní pyrotechnik.

16:45 – Celé město je ochromeno, toto je křižovatka, kde se protínají prakticky všechny trasy MHD. Na místě je většina policistů z celého města.

17:00 – Je hodinu po nahlášení výbušniny a na místo přijíždí speciální, policejní, pyrotechnické vozidlo z Prahy. Pyrotechnici nic neponechávají náhodě a z dálky prozkoumávají podezřelý předmět. Již se ví, že předmět má tvar pěti červených válečků svázaných do svazku. Předmět je připevněn na pravý sloup pomníku.

17:34 – Pyrotechnik ve speciálním ochranném obleku pomocí speciální tyče umožňující úchop předmětu na větší vzdálenost sňal předmět ze sloupu. Nyní leží předmět na desce pomníku a probíhá jeho zkoumání na dálku.

17:33 – Přístroj ve kterém nálož leží je rentgen, pyrotechnik tak zjišťuje obsah.

17:45 – Pyrotechnik otevírá předmět a provádí fyzickou prověrku. Výbušniny nebyly zjištěny, jedná se o atrapu.

18:04 – Místo činu přebírá SKPV PČR.

no images were found

Inzerce