TOPlist

FOTO: Bývalý nájemník v Plzni zavraždil správce domu, ve kterém bydlel

V pátek v devět hodin ráno přijali policisté Obvodního oddělení Plzeň – Bory oznámení o protiprávním jednání, ke kterému mělo dojít ráno v plzeňské ulici Stehlíkova. Oznamovatel (53let) policistům uvedl, že v tamním bytovém domě zastřelil správce domu.

Dle prvotního šetření na místě činu a prvotních informací se měl 51letý správce dostavit do bytu podezřelého, který jej měl při následném jednání usmrtit střelnou zbraní, přičemž poškozený utrpěl zranění neslučitelná se životem. Jak sdělila mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková, muž utrpěl střelná poranění v oblasti hlavy.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, za který hrozí dle trestního zákoníku trest odnětí svobody v délce trvání až 18 let.

Podezřelý byl zadržen a nyní jsou prováděny prvotní úkony na místě činu, ohledání, zajišťování stop, výslechy, prověrky a další úkony, které jsou rozhodné pro řádné objasnění všech rozhodných skutečností případu.

Vzhledem k počátkům vyšetřování nelze další okolnosti případu blíže specifikovat, vše související je předmětem dalšího šetření, stejně jako motiv činu.

V letošním roce se v Plzeňském kraji jedná o první případ dokonané vraždy.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Tomková
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce