TOPlist

FOTO: Bratři pěstovali konopí na zahradě u domu

Třebonští policisté ve spolupráci s jindřichohradeckými kriminalisty z oddělení obecné kriminality na základě vlastního šetření a místní znalosti odhalili trestnou činnost tří bratrů, dva ve věku devatenáct a sedmadvacet let.

Sourozenci nejméně od měsíce dubna roku tohoto roku do včerejšího dne , společně a po vzájemné dohodě, s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch, vypěstovali na zahradě rodinného domu v Třeboni, kde jsou trvale bytem, nejméně 182 rostlin konopí, ze kterého chtěli následně vyrobit drogu marihuanu. Tuto měli pak v úmyslu prodat přesně nezjištěným uživatelům omamných a psychotropních látek z Třeboně a okolí a prodejem získané peníze použít pro vlastní potřebu.

Třebonští policisté ve spolupráci s kriminalisty na místě zajistili 182 rostlin konopí včetně květináčů a prostředků pro pěstování OPL. Po precizním zadokumentování případu ze strany třeboňských policistů si věc na místě převzali jindřichohradečtí kriminalisté, kteří se případem budou i nadále intenzivně zabývat.

Tři bratři se nyní budou kriminalistům zodpovídat ze spáchání dvou trestných činů a to z přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaných ve formě spolupachatelství.

no images were found

por. Mgr. Bc. Hana Millerová
tisková mluvčí PČR

Inzerce