TOPlist

FOTO: Anonym oznámil v objektu základní školy uložení bomby

Na linku 112 zavolal ve čtvrtek 24. dubna po deváté hodině dopolední neznámý člověk, který oznámil, že v základní škole ve Starém Městě na Komenského sídlišti vybuchne bomba. Operátor okamžitě předal informaci složkám IZS a na místo vyjely nejdostupnější policejní hlídky, hasiči a městští strážníci.

Ihned po příjezdu začala evakuace všech zhruba 360 osob, které v budově školy byly. Krátce nato se začalo s prohlídkou školy, všech odpadkových košů, školních brašen žáků a dalších míst, kde by mohla být bomba umístěna. Do prohlídky se zapojilo deset policistů i se služebním psem, osm hasičů a dva městští strážníci.

Při detailní prohlídce se naštěstí nepotvrdilo, že by ve škole měla být bomba uložena. Po necelých dvou hodinách se žáci i učitelé mohli vrátit do tříd a pokračovat ve výuce. Jeden z žáků se ovšem dopoledne do lavice nevrátil. Operativním šetřením policisté zjistili, že právě tento mladistvý muž je podezřelý z výhružného telefonátu.

Neuváženým oznámením si mladík vysloužil podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Za spáchání tohoto trestného činu zákon ukládá až dvouleté vězení.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce