TOPlist

FOTO: Anonym ohlásil bombu na rockovém festivalu, žádná se nenašla

Zatím neznámý anonym oznámil po 22 hodině na linku 158 uložení nástražného výbušného systému na Rockovém festivalu v Plasích na Plzeňsku. Na místo okamžitě vyjeli místně příslušné hlídky a operační vyslal i hlídky z blízkého okolí.

Situace se mohla snadno změnit v kritickou, na festivalu se bavilo několik set návštěvníků a samozřejmě vzhledem k pozdní noční hodině byli již většinou podnapilí. Policisté se na místě spojili s místní bezpečnostní službou a začali areál evakuovat. Ačkoli pořadatelům akce i prodejcům ve stáncích začal okamžitě klesat zisk, nezaváhali a policii pomohli, patří jim velké poděkování. Vysoce profesionálně začali spolupracovat, moderátor z pódia vyzýval návštěvníky k opuštění prostoru a zároveň je bavil a hecoval – udržel tak u nich dobrou náladu.

Díky spolupráci všech byl areál prázdný během pár minut a do práce se pustil psovod se psem, určeným na vyhledávání výbušnin. Na místo se dostavil i vedoucí místního obvodního oddělení a převzal velení akce, jeho velmi prozíravým krokem byla domluva se starostou o prodloužení doby hraní po ukončení opatření.

Policisté u vstupu do areálu tedy mohli diváky stále dokola uklidňovat, že po skončení prohlídky bude festival pokračovat a diváci nepřijdou o žádnou ze slíbených kapel. Po kontrole prostoru poté kapely opravdu uchopily nástroje a rock se rozjel v plné síle.

Velké uznání patří všem policistům. Ačkoliv se původně zvažovala možnost povolání pořádkové jednotky a použití síly k vytlačení davu, situaci zvládlo 14 policistů. Ano, čtete dobře, několika set hlavý dav oprávněně naštvaných rockerů zvládlo po dobu dvou hodin uklidnit a udržet v klidu 14 policistů.

no images were found

Inzerce