TOPlist

FOTO: Absolutním vítězem mistrovství ve střelbě je policista z Královéhradecka

Ve dnech 22. – 24. října 2009 se konalo pod záštitou Policejního prezidia policejní „Mistrovství ve střelbě ze služebních krátkých zbraní“ na střelnici v Opařanech. Na toto sportovní klání přijelo změřit své síly více jak 70 policistů z celé České republiky.

Soutěžilo se v následujcích disciplínách: „EPP“ (Evropský policejní parkur), střelba dle „IPSC“ (jednotlivci a družstva) a závod „Shoot off“. První závodní den probíhala disciplína „EPP“ a střelba na kovové padací terče na čas, z nichž bylo vybráno 16 nejlepších střelců, kteří nastoupili poslední den do vyřazovacího závodu „Shoot off“. Druhý den se soutěžilo v „IPSC-jednotlivci“ (8 situací), třetí den závodu měřili policisté své dovednosti v „IPSC-družstva“ (4 situace) a následoval vložený střelecký závod „Shoot off“ (střelecký souboj na kovové padací terče).

Východočeskou policii reprezentoval policista nprap. Bc. Miroslav ZAPLETAL, který nebyl v lehké situaci, neboť obhajoval titul, což se mu podařilo a potřetí získal prvenství ABSOLUTNÍHO VÍTĚZE tohoto závodu v jednotlivcích!

Dalším soutěžícím policistou byl nprap. Martin BAŇANKA, který obsadil sedmou příčku. Ve družstvech získala tato trojice východočeských policistů titul MISTRA REPUBLIKYa obhájila tak tento titul z roku 2007!

Dalšími policisty byli nastržm. Petr HYNEK a prap. Michal MORAVEC, kteří se celkově umístili ve 2. polovině v závodu jednotlivců v IPSC a EPP.

no images were found


TEXT + FOTO: PČR

Inzerce