TOPlist

FOTO: 54 nováčků složilo v Ostravě slavnostní služební slib

Středeční dopoledne byla zasedací místnost zastupitelstva Krajského úřadu v Ostravě zaplněna téměř výhradně policejními nováčky, tedy lépe řečeno nově přijatými policisty. Jednalo se celkem o 51 policistů a 3 policistky, kteří začátkem měsíce července nastoupili do služebního poměru a posílí tak řady moravskoslezských policistů. Nyní je čeká absolvování základní odborné přípravy…

Noví policisté dnes složili oficiálně, slavnostně služební slib. V sále byli složení slibu přítomni ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel, náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Radim Wita, ředitelka kanceláře ředitele plk. Ing. Petra Nevrlá a vedoucí oddělení výkonu personálních činností Mgr. Šárka Petrošová. Přítomen byl také hejtman Moravskoslezského kraje pan Miroslav Novák a 1. náměstek hejtmana JUDr. Josef Babka.

Před samotným složením slibu proběhl tiskový brífink za účasti představitelů moravskoslezské policie a Moravskoslezského kraje. Před novináře předstoupil také jeden z policistů a jeho kolegyně. Zástupci médií byli přítomni také na následném samotném slavnostním složení slibu, kdy v průběhu ceremoniálu promluvili k zaplněnému sálu plk. Kužel a pan Novák.

Rovněž těchto 54 nováčků muselo před přijetím uspět v bezesporu náročném přijímacím řízení. Sloužit budou na základních útvarech v našem kraji, samozřejmě po absolvování základní odborné přípravy. Nejpočetnější skupina je služebně zařazena u Městského ředitelství policie Ostrava (29), následuje oddělení železniční policie a doprovodů vlaků krajského ředitelství (11), územní odbor Frýdek-Místek (6), Nový Jičín (4) a Karviná (3), jeden policista je zařazen u krajského dálničního oddělení Ostrava. Pro doplnění, z celkového počtu 54 osob se jednalo o 3 policisty přijaté formou znovupřijetí a stejný počet, tedy 3, jsou ženy.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Soňa Štětínská
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce