TOPlist

Fantom pražských nemocnic od roku 2008 vykrádá sesterny a kanceláře

Pražští kriminalisté z druhého policejního obvodu se již delší dobu zabývají případem, který je kvalifikovaný jako trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Z toho je podezřelý prozatím neznámý muž, který během období od roku 2008 do roku 2015 vykrádal sesterny a kanceláře pražských nemocnic. Z pořízených kamerových záznamů je patrné, že využíval chvil, kdy se zdravotnický personál staral o pacienty. Během této doby pak z těchto místností odcizil všechny hodnotné osobní věci zdravotníků. V jednom případě ho dokonce sestřičky přistihly právě v okamžiku, kdy i s jejich osobními věcmi vycházel ze sesterny. Než se však stihly vzpamatovat, podezřelý z nemocnice utekl.

Naposledy fantom dal o sobě vědět koncem října. Kdy uhodí znovu?

Kriminalisté mají prozatím zadokumentovaných sedm takovýchto případů na území Prahy, z nichž poslední byl spáchán koncem října roku 2015. Nevylučují však, že má tento fantom na svědomí více takových případů na celém území republiky.

Kriminalisté již provedli celou řadu úkonů, kterými se však do současné doby podezřelého nepodařilo vypátrat. Proto se nyní touto cestou obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži na fotografii a kamerových záznamech přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Por. Bc. Iveta Martínková

Foto: PČR

Inzerce