TOPlist

Falešný policista z Brněnska dopaden!

Muž v policejní čepici, černé pracovní bundě a v černé Škodě Superb kontaktoval na konci letošního ledna dva znojemské podnikatele. Za jedním zajel přímo do autoservisu a požadoval doklady od všech vozidel. Prý má informaci, že některá auta jsou tam kradená, a on to musí prověřit. Zároveň dodal, že by to nemuselo jít úřední cestou, a navrhl mu pokutu bez písemného potvrzení.

Oslovenému muži se toto jednání zdálo velmi podivné, proto odmítl osvědčení o registraci vozidel ke kontrole předložit. Údajný policista potom nasedl do svého auta a s nepořízenou odjel. Druhému podnikateli nejprve zatelefonoval. Vydával se opět za muže zákona a domluvil si s ním setkání. Osobně mu pak slíbil vymožení dluhu. Jako policista je prý zárukou, že vše dobře dopadne. Za tuto službu však požadoval šedesát tisíc korun. Ani tentokrát nebyl úspěšný. Oba muži, které falešný policista kontaktoval, vše oznámili.

Díky zjištěným informacím vyšlo najevo, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Brněnska, jenž se zřejmě tímto způsobem snažil získat peníze. To se mu naštěstí díky obezřetnosti obou podnikatelů nepovedlo. Oba kusy služebního stejnokroje nám vydal.

Nyní je důvodně podezřelý z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a podle trestního zákoníku mu hrozí až dva roky odnětí svobody.

Inzerce