TOPlist

Falešný policista se choval k těm pravým velmi důvěrně, až drze

V Plzeňské ulici v Praze si policisté všimli vozidla tovární značky Škoda Superb, jehož řidič vjel opakovaně do zákazu vjezdu. Z toho důvodu se ho tedy rozhodli okamžitě zastavit, provést kontrolu a vyřešit dopravní přestupky.

Když pak ale dávali pokyn k zastavení, řidič Superbu z okénka pouze vystrčil ruku s koženým pouzdrem, ve kterém byl jakýsi odznak a ve své jízdě nadále pokračoval. Policisté proto ve výzvách k zastavení pokračovali a řidič nakonec zastavil. Během kontroly jim okamžitě předložil služební odznak Služby kriminální policie a vyšetřování. Mimo to se k policistům choval, mírně řečeno, důvěrně a po celou dobu jim tvrdil, že je kolega z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Krom tykání se navíc neostýchal policisty požádat, zda by ho přednostně nedoprovodili z centra Prahy, kde byla zhoršená dopravní situace.

Už přinejmenším řidičovo zvláštní chování vyvolalo v policistech podezření, že se o žádného kriminalistu nejedná a ani nikdy nejednalo. Tento fakt následně potvrdila i provedená lustrace v evidencích policie.

Odznak byl kradený

Čtyřicetiletý řidič je podezřelý z přestupku proti pořádku ve státní správě vyskytující se na více úsecích státní správy. Toto jednání i přestupky spáchané v dopravě policisté oznámili k dořešení příslušným správním orgánům.

Zajištěný odznak byl následně odeslán ke zkoumání, jehož výsledky ukázaly, že se jedná o pravý odznak, který byl v minulosti kriminalistou nahlášen jako odcizený.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce