TOPlist

Dvojici pachatelů vloupání nalezl v bytě policejní pes ORIN

V noci ze soboty na neděli došlo ke vloupání do jednoho z bytů na ulici Pod lipami v Hranicích. Tehdy neznámý pachatel využil nepřítomnosti majitele bytu a po poškození balkonových dveří do bytu, nacházejícím se v přízemí, vnikl a volně se v něm pohyboval. Majitel se však zanedlouho poté vrátil domů a povšiml si, že byt má zřejmě nezvaného hosta. Okamžitě zalarmoval policii.

Na místo byla vyslána policejní hlídka společně se strážníky Městské policie Hranice a také policejní psovod se psem ORINEM, neboť vše nasvědčovalo tomu, že s pachatel, případně pachatelé, stále nachází v bytě. Tento předpoklad se splnil, protože pes ORIN pachatele krátce poté s naprostou přesností vypátral v jedné z místností. Jednalo se o dva muže, které policisté zajistili a převezli na policejní služebnu, kde je ztotožnili. Jednalo se o muže ve věku 60 a 25 let z Ostravska.

Při prohlídce u nich policisté našli věci, které stačili oba pánové z bytu ukrást – jednalo se o různé hodinky, zlaté šperky a peníze, vše za více než 17 tisíc korun. Odcizené věci dobrovolně policistům vydali a ty byly vráceny majiteli. Celková škoda, kterou svým jednáním povedená dvojice způsobila, byla vyčíslena na 19 231 korun. Oba jsou nyní podezřelí ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádež, spáchaných formou spolupachatelství za které jim, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Po provedených úkonech byli oba propuštěni.

[tiskovka]por. Mgr. Irena Urbánková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce