TOPlist

Dvojice narkomanů napadla policistu, který venčil svého psa

Když policista z holešovického místního oddělení venčil ve středu večer svého psa v Plynární ulici v Praze 7, zničehonic ho napadli dva mladíci.

Policistu oba dobře znali, jednoho z nich řešil pro jeho trestnou činnost a o druhém měl policista povědomí, že i on je „pěkné místní kvítko“. Oba mladíci byli v minulosti řešeni například pro sprejerství, pro drogovou trestnou činnost a také pro majetkovou trestnou činnost.

Mladíci do policisty, který byl v době svého volna, strčili se slovy „co je ty zkur***ej fízle“. Poté začali policistu napadat s tím, že policista na svou obranu použil teleskopický obušek. Ten mu však útočníci vzali a zaútočili s ním vůči policistovi. Muž zákona následně použil slzotvorný prostředek. Když ani ten neměl stoprocentní účinek, vytáhl policista svou soukromou střelnou zbraň, se kterou varovně vystřelil do vzduchu.

Tou dobou už na místo přijížděly první policejní hlídky. Mimo jiné hlídka Dopravního inspektorátu Praha I., která měla v Argentinské ulici („za rohem“) dopravně bezpečnostní akci. Dále na místo dorazily hlídky místního oddělení a PMJ Praha.

Oba mladíky se podařilo na místě zpacifikovat. Oba skončili v nemocnici Na Františku s úrazem hlavy, tam je transportovala záchranná služba. Policista skončil v Ústřední vojenské nemocnici, kdy měl problémy se zády.

Po následném převozu na služebnu byla u útočníků zjištěna přítomnost alkoholu v dechu. Jeden měl téměř 2 promile, druhý téměř 1 promile alkoholu. Protože mladíci na policistu útočili pro výkon jeho povolání, byť byl v době volna, hrozí jim až 6 let ve vězení, a to pro trestný čin násilí proti úřední osobě.

Inzerce