TOPlist

Dvojice kradla před policejní služebnou, vloupala se do vozidla policisty

V úterý v odpoledních hodinách, čekalo policisty druhého pražského policejního obvodu nemilé překvapení. Když přijížděli na parkoviště ke služebně v Praze 5, všiml si jeden z policistů, že u jeho soukromého vozidla jsou otevřené zadní dveře a v nich sehnutý muž.

Policista ihned vystoupil z vozu a muže vyzval, aby svého protiprávního jednání zanechal. Čtyřiatřicetiletý pachatel se v tu chvíli rozhodl, že nejlepším řešením patové situace bude z místa činu utéct. To se mu však nepovedlo, jelikož mu policista v jeho úmyslu pohotově zabránil a muže na místě zadržel.

Při zákroku druhý z policistů zaregistroval, že vzadu za vozidlem stojí žena, která se s pachatelem zřejmě zná a po celou dobu krádeže hlídala okolí. Jak dalece byla tato žena obezřetná, zůstává otázkou, přehlédla jak fakt, že se k místu blíží policejní hlídka, tak to, že její komplic krade přímo před policejní služebnou.

Nyní je oběma pachatelům sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže ve spolupachatelství a v případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody ve výši až dvou let.

npor. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR

Inzerce