TOPlist

Dvě ženy se pokusily získat podvodem vysoké půjčky. Nyní mají trable

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality vyšetřují případ z počátku roku 2013, kdy si pravděpodobně dvě ženy chtěly lehce přijít k větší finanční hotovosti.

Starší z nich (roč. 1966) uzavřela na pobočce jedné z českobudějovických bankovních společností smlouvu o úvěru, kde předložila tiskopis s nepravdivými údaji o svém zaměstnání a příjmu. V uvedeném pracovišti však nikdy nepracovala a vše měla učinit na popud druhé mladší ženy (roč. 1981). Po získání finanční hotovosti ve výši 250 000 korun peníze předala mladší ženě, která je použila pro svou potřebu. V druhém případě starší žena pro sebe chtěla získat peníze, kdy navštívila jiný bankovní dům, kde žádala úvěr ve výši 300 000 korun, ačkoli neuvedla, že má již jiný úvěr. I v této bankovní společnosti uvedla nepravdivé údaje. Banka však úvěr neposkytla a o dalších okolnostech se již dozvěděli kriminalisté.

Ženy si předvolali, kde jim po seznámení s důkazním materiálem, předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu Úvěrový podvod, spáchaný formou spolupachatelství. Jejich trestní stíhání je vedeno na svobodě.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce