TOPlist

Dvě ženy přepadly vloni v květnu seniorku v jejím bytě. Teď byly dopadeny

Že mezi námi žijí lidé, kterým není nic cizí, čtete a slýcháme často. Jeden z mnoha případů vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality z května loňského roku.

Tehdy pravděpodobně dvojice žen zastavila při průjezdem Jihočeským krajem v jedné malé obci na Vltavotýnsku. Vstoupily do dvora rodinného domu, pak i do bytu. Zde je zanedlouho přistihla majitelka nemovitosti. Ženy tvrdily, že potřebují vodu do chladiče motorového vozidla, ale to byla pochopitelně jen zástěrka jejich následného protiprávního činu. Starší ženu odstrčily na pohovku, násilím jí vzaly klíč od další místnosti a začaly doslovně přehrabávat prádlo ve skříních. Nalezly kabelku, kterou si okamžitě přivlastnily. Uvnitř jejich zlodějskou touhu uspokojilo několik tisíc korun, vkladní knížka a osobní doklady. Poté utekly k vozidlu a ujely.

Ve středu nakonec přece jen spadla klec

Když se napadená žena vzpamatovala, zavolala na pomoc policisty. Ti provedli řádné ohledání místa činu, kde zajistili velké množství kriminalisticky upotřebitelných stop. Po jejich vyhodnocení měli již konkrétní podezření, kdo se za identitou „loupeživých žen“ skrývá. Protože se jednalo o osoby, které byly na pohybu po celé České republice, rozběhlo se pátrání ve spolupráci napříč naší vlastí. Podezřelé ženy se delší dobu vyhýbaly spravedlnosti až středečního rána, kdy je kriminalisté zadrželi v jiném kraji.

Kriminalisté při jejich výslechu zjistili mnoho dalších skutečností, které vyhodnocují. Včera si obě podezřelé (24 a 19 let) převzaly usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci podezření ze spáchání zločinu Loupež, formou spolupachatelství a přečinu Porušování domovní svobody.

por. Bc. Milan Bajcura

Inzerce