TOPlist

Dvě sestry pod záminkou nemoci podváděly. Muže připravily o 200 tisíc korun

Stávají se případy, kdy se podvodníci snažili vylákat z lidí peníze na úkor jiných nemocných či poškozených. Podobný případ řešili policisté z kriminální služby nyní i v Chrudimi.

Poškozeným je šestadvacetiletý muž z Chrudimi a na druhé straně jsou dvě sestry ve věku 23 a 26 let. Mladý muž se s třiadvacetiletou slečnou seznámil někdy v polovině roku 2012. Po krátké známosti se dotyčná svěřila, že má vážně nemocnou sestru a potřebují půjčit peníze na léčbu. Zanedlouho se poškozený seznámil i s údajně těžce nemocnou sestrou, která taktéž tvrdila, jak na svoji léčbu potřebuje půjčit peníze. Aby poškozený uvěřil, donesla mu nemocná žena lékařskou zprávu. Ta se nakonec ukázala jako falešná.

Muž historce o nemoci a nákladech na léčbu uvěřil

Bohužel oklamaný muž uvěřil historce o vážné nemoci spojené s velkými finančními náklady na léčbu. V období od poloviny června 2012 zhruba do února roku následujícího se ženám podařilo od poškozeného vylákat téměř 200.000 korun, které použily pro svoji potřebu. Sice má poškozený na půjčky směnky, ale do dnešního dne mu peníze nebyly vráceny.

Obě ženy jsou nyní podezřelé ze spáchání přečinu podvodu, za což jim v případě prokázání viny hrozí od soudu trest v podobě až pětiletého pobytu za mřížemi.

por. Mgr. Jiří Tesař

Inzerce