TOPlist

Dvě dívky na Sokolovsku popálené od trakčního vedení

ViewImage.aspx

Ve čtvrtek kolem 17:30 hodin volala žena na linku 158, že zahlédla nad odstavenou vlakovou soupravou mezi Sokolovem a Citicemi elektrický výboj a slyšela volat o pomoc. Okamžitě se na místo rozjeli sokolovské policejní hlídky. Po příjezdu na místo běželi policisté mezi odstavené vlakové soupravy. Jako první našli dívku, která byla zjevně popálená od elektrického výboje a zmateně se pohybovala mezi vlaky.

Popálila se i kamarádka

Dívka policistovi sdělila, že je tam ještě její kamarádka, která je také popálená. Policista odvedl dívku na okraj silnice, kde si ji převzali právě přijíždějící záchranáři. Další policisté hledali druhou dívku, kterou po chvilce našli u jednoho z odstavených vagónů. Do příchodu záchranářů dívce poskytovali první pomoc. Obě dívky byly letecky transportovány do specializovaného střediska popálenin.

Chtěly přelézat odstavené vagóny

Tři nezletilé dívky se rozhodly, že budou přelézat odstavené vagóny na seřaďovacím nádraží v Sokolově. Dvě první dívky po výlezu na vagón zasáhl výboj z troleje trakčního vedení. Třetí dívka je bez zranění, v době, kdy došlo k výboji, ještě nebyla na střeše vagónu.
Jedna z dívek je ve velmi vážném zdravotním stavu. Sokolovský kriminalista zahájil úkony trestního řízení ve věci prošetření příčin úrazu elektrickým proudem.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová

Inzerce