TOPlist

Dva muži ze Sokolovska jsou obviněni z loupeže. Hrozí jim až deset let

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ze Sokolovska ve věku 24 a 25 let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a přečinů porušování domovní svobody, vydírání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Starší z obviněných po vzájemné dohodě a naplánování s druhým obviněným na konci měsíce září ve večerních hodinách telefonicky kontaktoval 64letou ženu a vydával se za jejího klienta. Pod záminkou, že jí chce zaplatit více splátek dopředu, si se ženou domluvil schůzku.

Vyhrožovali smrtí

O hodinu později oba obvinění zaklepali na dveře bytu 64leté ženy a po otevření vtrhli dovnitř, ženě přehodili přes hlavu hadr a drželi jí ho na obličeji. Poté jí zavázali oči šátkem a odvedli do obývacího pokoje, kde jí přikázali si sednout na gauč. Ženě vyhrožovali usmrcením a následně prohledali celý byt. Odcizili peněženku s osobními doklady a kreditními kartami, vzali finanční hotovost přes 13 tisíc korun, šperky v hodnotě téměř 10 tisíc korun a různé další věci. Poté z bytu utekli.

Obvinění muži mají na svědomí ještě další případ, a to z konce srpna, kdy v Rotavě u bytu vytvořili otvor u vchodových dveří, kterým prostrčili ruku a odcizili svazek klíčů, v úmyslu se do bytu později vloupat a odcizit cennosti.

Šlo o recidivisty

Svým jednáním způsobili celkovou škodu přesahující 38 tisíc korun. V páchání trestné činnosti nejsou žádnými nováčky. Starší z nich byl v minulosti odsouzen za násilnou i majetkovou trestnou činnost a nyní je již ve výkonu ve věznici za jinou trestnou činnost. Mladší z dvojice byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí 24letého obviněného do vazby. Ten si na rozhodnutí počká v policejní cele. V pátek soudce rozhodl o vzetí obviněného do vazby.

Oběma obviněným v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Kateřina Krejčí

Inzerce