TOPlist

Dva muži obdrželi medaile za statečnost za pomoc při zadržení muže, který nožem ohrožoval policistku

Pánové Rostislav Frank a Rostislav Svrčina převzali ve čtvrtek dopoledne od náměstka ředitele krajského ředitelství pro vnější službu plk. Mgr. Radíma Daňka medaili. Přítomen byl také vedoucí územního odboru Bruntál plk. Ing. Radovan Krygel.

Dvojice si ocenění (Medaili ředitele krajského ředitelství) zasloužila za významný skutek, při kterém oba projevili odvahu a statečnost. Konkrétně se jednalo o jejich bezprostřední reakci vůči ženě, která v polovině prosince minulého roku v restauraci v Bruntále bez varování uchopila uniformovanou policistku a ohrožovala ji nožem přiloženým ke krku. Muži výrazně pomohli druhé policistce ženu zpacifikovat. Díky této vzájemné pomoci a pohotové reakci nebyl nikdo při útoku zraněn.

Plukovník Daněk oběma oceněným poděkoval s tím, že je rád, že stále existují lidé, kteří nejsou lhostejní vůči svému okolí. V podobném duchu se vyjádřil také plukovík Krygel, který s politováním konstatoval, že v dnešní době jsou někteří lidé neteční, nezajímají se naprosto o ostatní.

Setkání proběhlo v naprosto uvolněné atmosféře. Témata hovoru byla různá. Samozřejmě prim hrál samotný útok a související okolnosti, hovořilo se však o obdobných skutcích obecně. Pozornost se soustředila na Bruntál, kde oba ocenění žijí, nicméně „probral“ se celý Moravskoslezský region. A to i z pohledu sportovního, neboť oba muži ve volném čase sportují. Co se týká jejich profesí – jeden z nich je dlouholetým zaměstnancem Lesů České republiky, s.p., druhý studentem ostravské vysoké školy.

V souvislosti s oceněním doplním, že bruntálští kriminalisté obvinili 52letou ženu z pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu nebezpečného vyhrožování. Kriminalisté ve vyšetřování případu nadále pokračují, vyžádali si rovněž znalecké posudky.

Panu Frankovi a panu Svrčinovi ještě jednou děkujeme za projevenou odvahu a statečnost. Medaili si právem zaslouží.

Inzerce