TOPlist

Dva muži na Orlickoústecku chtěli skončit se životem. Policisté je zachránili

Složité životní situace, do kterých se patrně dostali dva muži ve věku jednačtyřicet a šestatřicet let, chtěli 1. února 2016 ukončit sebevražedným jednáním. O tom, že jejich situace má naději na úspěšné vyřešení, už dnes oba dobře ví.

První případ zoufalého muže řešili policisté v sedm hodin večer před budovou obvodního oddělení ve Vysokém Mýtě. Jednačtyřicetiletý pán pořezaný na předloktí levé ruky se opřel o zeď vedle vchodových dveří do naší budovy. Na dotaz, jak se mu zranění stalo, sdělil, že se mu nechce žít, a že chce svůj život ukončit. Dalším prověřováním se ukázalo, že navíc spolykal nezjištěné množství prášků a měl v úmyslu lehnout si na nedalekou železniční trať. Na místo byl přivolán lékař, který rozhodl o jeho hospitalizaci v lékařském zařízení.
_______________________________________________

K druhé záchraně lidského života vyjížděli policisté krátce před půl desátou hodinou večerní na most vedoucí přes železniční koridor v Chocni. Mladší z mužů údajně neunesl rozchod s přítelkyní a měl v úmyslu skočit z mostní konstrukce. Na místě nebyl na váhání čas, muž byl zajištěn a následně předán do péče přivolaného lékaře.

por. Bc. Lenka Vilímková

Inzerce