TOPlist

Dostal zálusk na kabelku starší ženy. Dlouho mu ale nezůstala

V sobotním poledni došlo v Českém Těšíně na ulici Náměstí ČSA ke krádeži kabelky. Skutek však neskončil samotnou krádeží.

Vše začalo tím, že pětašedesátiletá žena stála před vchodovými dveřmi domu, ve kterém bydlí a hledala klíče od svého bytu. Znenadání k ní zezadu přistoupil neznámý pachatel, z předloktí levé ruky jí strhnul kabelku a okamžitě se dal na útěk. Poškozená ihned volala o pomoc na kolemjdoucí, že jí byla odcizena kabelka, načež se za pachatelem vydal třináctiletý mladík. Ten za ním běžel přes tržnici na ulici Smetanova směrem k mostu, na kterém se nacházel bývalý hraniční přechod. Zde pachatel vběhl do řeky Olše a snažil přebrodit na druhou stranu.

Mladík si na druhém břehu všiml dvou známých, na které zavolal, ať utíkajícího zadrží, jelikož odcizil kabelku. Muži ve věku osmnáct a třiadvacet let pachatele zadrželi a kabelku mu odebrali. Ten však poté z místa utekl. Všichni tři mladíci následně kabelku vrátili poškozené, která zjistila, že kabelka je v pořádku a nic v ní nechybí.

Neznámý pachatel se svým jednáním dopustil přečinu krádeže.

 

Bc. Miroslav Kolátek

Inzerce