TOPlist

Dopustili se loupeže, když vnikli do bytu expřítelkyně. Teď čelí obvinění

Z trestných činů loupeže a porušování domovní svobody byli obviněni dva muži ve věku 18 a 20 let. Starší z nich je důvodně podezřelý, že se začátkem tohoto týdne pokusil neoprávněně vniknout do bytu poškozené, údajně za účelem vrácení jeho mobilního telefonu, který měl mít její syn.

Žena měla naštěstí dveře zajištěné bezpečnostním řetízkem, který pachateli zabránil vniknutí do bytu, stihl ale otvorem prostrčit ruku dovnitř a z botníku odcizil svazek klíčů. Další den se na místo činu vrátil s mladším spolupachatelem a společně s pomocí odcizených klíčů vnikli do bytu, kde zastihli syna poškozené. Pachatel po něm požadoval vydání svého telefonu, což muž odmítl do doby, než mu vrátí dlužné peníze. Podezřelý se tak rozhodl vzít si mobil násilím a poškozeného napadl pěstmi, do potyčky se měl zapojit také mladší muž, který prý oznamovatele také napadl ranou pěstí. Mobilní telefon si pak starší útočník vzal a k tomu přibral i peněženku přepadeného muže.

Policisté oba podezřelé ještě týž den zadrželi a následně obvinili z trestných činů, za které by v krajním případě mohli skončit až na deset let ve vězení.

por. Bc. Daniel Vítek

 

Inzerce