TOPlist

Dopravní policisté z Mělníku zachránili lidský život

V pátek osmadvacátého února 2014 dopoledne prováděla hlídka mělnických dopravních policistů, v rámci dohledu nad silničním provozem, měření rychlosti v obci Chudolazy. Přitom byl zaznamenán přestupek řidičky osobního motorového vozidla Citroën, která překročila, v měřeném úseku, stanovený limit.

Policisté vozidlo zastavili a vyzvali devětačtyřicetiletou ženu k předložení dokladů. Ještě dříve než řidičce stačili sdělit, že se dopustila přestupku, si jeden z policistů všiml, že upadla do bezvědomí.

Na tento fakt upozornili zbývající dva kolegy a společně se pustili do resuscitace. Přitom na místo telefonicky přivolali lékaře.

Policistům se podařilo obnovit životní funkce osoby, ale ještě neměli zdaleka vyhráno. Vzhledem k tomu, že upadla znovu do bezvědomí, museli resuscitaci do příjezdu rychlé zdravotnické pomoci znovu opakovat. Po předání řidičky do péče zdravotníků zajistila hlídka její vozidlo, které si následně převzali příbuzní.

Muži zákona svojí rychlou a profesionální reakcí zachránili řidičce život a naplnili tak beze zbytku význam policejního hesla „Pomáhat a chránit“.

[tiskovka]nprap. Václav Tichý
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce