TOPlist

Dopravní policisté z Liberecka poskytovali první pomoc sraženému chodci

V úterý 26. dubna se stala dopravní nehoda v Turnově s účastí chodce. Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje poskytovala chodci první pomoc.

V úterý 26. dubna 2016 krátce před půl šestou večer jel řidič vozidla Ford ulicí 5. května v Turnově. Ve chvíli, kdy projížděl do svahu mírnou levotočivou zatáčkou, mu náhle z pravého chodníku upadl před vozidlo muž. Ten zprvu vyšel z místní restaurace. Řidič osobního vozidla již nestačil na situaci včas zareagovat a narazi tak levou přední částí vozidla do chodce. Chodec při nehodě utrpěl vážné  zranění.

 Uvolnili mu dýchací cesty…

Jako první po oznámení byla na místě hlídka z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Liberec, která okamžitě začala zraněnému muži poskytovat první pomoc. Policisté zjistili, že muž má hmatatelný puls, ale že nedýchá. Z uvedených důvodů muži zaklonili hlavu a uvolnili dýchací cesty. Díky tomu mohl muž opět dýchat. Policisté zde odvedli díky pohotové a dobré reakci výbornou práci, kde šlo opravdu o vteřiny a minuty, a muže následně předali do péče lékařů.  Poté jej z místa nehody transportovala letecká zdravotnická záchranná služba do Krajské nemocnice Liberec. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. U chodce dechovou zkoušku s ohledem na jeho zdravotní stav provést na místě nemohli. To, zda muž upadl do vozovky v důsledku stavu opilosti, ukáže až provedený rozbor krve, který si policisté vyžádali cestou operačního důstojníka v liberecké nemocnici v rámci  lékařského vyšetření.

Rychlé a uvážené rozhodnutí

Nehodou se dále zabývají policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech. Zde je třeba vyzdvihnout práci policistů, kteří to nemají mnody lehké a bývají na místě událostí, ať už se jedná o dopravní nehody či jiné případy, jako první, a musejí umět rychle a uváženě rozhodovat a nejen to. Jako v tomto případě musejí umět také poskytnou první pomoc.

por. Vladimíra Šrýtrová

Ilustrační foto

Inzerce