TOPlist

Dopravní policista poskytl první pomoc řidiči s epileptickým záchvatem

Ve středu před desátou hodinou dopoledne projížděl dopravní policista podpraporčík Martin Závora křižovatkou ulic Švehlova a Průmyslová na svém služebním motocyklu, a v levém jízdním pruhu spatřil stojící vozidlo Hyundai se zapnutými stěrači. Protože však bylo slunné počasí, policista z oddělení řízení dopravy zastavil u tohoto podezřelého auta v domnění, že se stala dopravní nehoda.

U vozu Hyundai už ale v tu chvíli stáli muž a žena a policistovi tvrdili, že se nejedná o havárii, ale že řidič má vážné zdravotní problémy. Dopravní policista pak vzápětí opravdu viděl řidiče, který sedí ve vozidle v nepřirozené pozici – horní část těla měl totiž nad řadicí pákou a nad sedadlem spolujezdce, bezpečnostní pás obepínal jeho tělo, z úst mu vytékal proud slin a křečovitě sebou trhal.

Policista bleskově a duchapřítomně zareagoval, vytáhl teleskopický obušek, rozbil sklo dveří za řidičem a muže vyprostil z auta. Pak mu poskytl první pomoc a čekal do příjezdu záchranné služby. Jednatřicetiletého muže záchranáři na místě ošetřili a poté ho převezli do nemocnice na neurologické oddělení. Dopravní policista pak po tomto činu pokračoval dále ve výkonu své služby.

[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce