TOPlist

Dopravní nehody se zraněním

Dopravní policisté včera vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám. V obou případech se o zraněné účastníky silničního provozu museli postarat zdravotníci.

První nehoda byla nahlášena v 11:05. Řidička vozu zn. Škoda Fabia projíždějící obcí Dobřany s největší pravděpodobností nezastavila na příkaz dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ řidičce vozu zn. Suzuki, jedoucí po hlavní silnici. Po střetu obou aut odvezli záchranáři řidičku suzuki se zraněním do nemocnice. Ošetření bylo nezbytné i pro spolujezdkyni z fabie, který nebyla za jízdy připoutaná bezpečnostím pásem. Přítomnost alkoholu policisté na místě dechovou zkouškou vyloučili. Škoda této dopravní nehody byla vyčíslena na 105.000 korun.

Ke druhé události vyjížděla hlídka rychnovského Dopravního inspektorátu krátce po 16:00. Řidič vozu zn. Citroën Saxo jedoucí od Kostelce nad Orlicí směrem na Tutleky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svého vozidla stavu silnice a v zatáčce dostal smyk, který nezvládl. S autem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se auto převrátilo a narazilo do stromu. Po nárazu záchranáři ošetřili dva spolucestující. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté na místě dechovou zkouškou vyloučili. Škoda této havárie byla vyčíslena na 25.000 korun.

por. Mgr. Alena Kacálková
13. listopadu 2015

Inzerce